Skąd się wzięły emotikony?

Skąd się wzięły emotikony?

Nie wiesz skąd się wzięły popularne emotki? Zapraszamy do przeczytania.

Uśmiechnięty, płaczący, zły… Ilość dostępnych emotikonów, które możemy wysyłać w wiadomościach tekstowych stale rośnie. Dzięki nim ujawniamy emocje, więc wypowiedzi stają się łatwiejsze w odbiorze. Skąd jednak wziął się pomysł na zastosowanie na początku znaków interpunkcyjnych, a później obrazkowych emotikonów do wyrażania emocji?

Historia ta sięga roku 1982. Informatyk Fahlman będący profesorem na Carnegie Mellon University w Pittsburgu w wiadomości uniwersyteckiej zaproponował, aby “:-)” oznaczało żart. Symbol ten w niedługim czasie stał się popularny nie tylko na miejscowym uniwersytecie, ale rozprzestrzenił się na cały świat. Fahlman chciał także, aby znak ” :-(“ oznaczał, że daną wiadomość trzeba potraktować na poważnie, jednak internauci szybko zmodyfikowali jej znaczenie, na znaną nam dziś frustrację i niezadowolenie.

Od tamtej pory świat nie może się obejść bez emotikonów, stały się one częścią naszej kultury. Z tego powodu są one bez przerwy udoskonalane i tworzone coraz to nowsze.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Typowi pasażerowie

Życie przed ślubem